Global Remote, cep telefonlarına metin mesajları (SMS) aracılığıyla alarmlar, uyarılar ve sistem durum raporları gönderen bir modemdir. Ayrıca Victron Akü Monitörleri, Multi, Quattro ve İnvertör ürünlerinden alınan verileri, GPRS bağlantısı üzerinden bir web sitesine kaydeder. Bu web sitesinin kullanımı ücretsizdir. 

Fikir son derece basit:
sistemi bir Multi’den, Akü Sisteminden veya her ikisinden birden SMS alarmları almak için kullanabilirsiniz. Akülerin kullanımını izlerken, oluşan yetersiz ve aşırı voltaj alarmlarını almak son derece yararlı olabilir. Global Remote bu amaç için idealdir. Sisteminizi uzaktan izlemeniz için, hazır bir SIM kart (örneğin) ve Global Remote yeterlidir. Bunu bir adım öteye taşıyarak tüm verilerinizi çevrimiçi görüntülemek için tüm ihtiyacınız olansa bir internet tarayıcısı ve internet bağlantısı. 
Web sitesinde bir hesap oluşturarak, modeminizi/modemlerinizi ekleyebilirsiniz. Bunun ardından GPRS bağlantısını yapılandırarak, sistem voltajları, güç seviyeleri ve durum bilgisi gibi bazı temel özelliklere ilişkin geçmişe dönük verileri izleyebilirsiniz. 
Bu verilerin tümü grafikler halinde sunulur. Bu grafikler, günlük, haftalık ve aylık olarak hazırlanmaktadır. VGR ve izleme web sitesinden oluşan sistemin adı, Victron Global Remote’dir. 

Fikir edinmek için: lütfen https://vrm.victronenergy.com/ adresine giderek, sol alt köşesindeki DEMO şifrelerle oturum açın.

Download PDF


Victron Energy